Technologie tisku

Tampónový tisk

Tiskařská technologie vhodná pro potisk menších reklamních předmětů, jako jsou např. tužky, zapalovače, klíčenky, otvíráky, krabičky apod. Vhodné materiály pro potisk touto technologií: plasty, dřevo i lakované, papír, kůže, koženka, kov, sklo, keramika.

Sítotisk

Tiskařská technologie vhodná k potisku větších reklamních předmětů, jako jsou např. deštníky, čepice, trička, tašky, kalendáře apod. Vhodné materiály pro potisk touto technologií: bavlna, nylon, polyester, papír, sklo, kov, plasty.

Transfer

iskne se sítotiskem na přenosový papír v opačném pořadí než u přímého tisku. Po natištění se barvy pomocí teploty a tlaku přenáší z přenosového papíru na potiskované materiály (čepice, trička, deštníky, tašky apod.). Výhodou této metody je vyšší intenzita barev zvláště na tmavých odstínech textilií a větší přesnost jejich soutisku.

Rotační sítotisk

Tiskařská technologie vhodná pro potisk kulatých předmětů, jako jsou např. hrnky, sklenice, popelníky. Vhodné materiály pro potisk touto technologií: keramika, sklo, porcelán, kov, plasty.

Gravírování laserem

Technologie vhodná ke značení reklamních předmětů z kovů a tvrzených plastů, jako jsou např. tužky, vizitkáře, hrnky, termosky, klíčenky, nože apod.

Ražba

Tiskařská technologie vhodná k vyražení textu či loga do diářů nebo kožených předmětů, jako jsou např. peněženky, klíčenky, pouzdra apod.

Výšivka

Technologie vhodná pro vyšití nápisů či log do textilních materiálů, jako jsou např. trička, čepice, bundy, mikiny, ručníky apod.

Pískování

Pískování je technika tryskání jemného korundového písku, pomocí kterého lze odstranit požadovanou vrstvu pískovaného předmětu. Umožňuje popis nerovných předmětů, není rozměrově omezeno a lze je aplikovat i na materiály, u kterých by jiné technologie neobstály. Vzhledem k fotoprocesu přípravy filmu je možné vyvolat a pískovat linky o síle cca 0,4 mm a rastrové motivy. Techniku pískováni lze použít na sklo, kámen, kov, dřevo, akrylátové hmoty a mnoho dalších materiálů. Je vhodné např. pro popis reklamních skleniček a lahví.

Grafická příprava

Tvorba grafických návrhů potisku na předmět ke korektuře a následná předtisková příprava všech podkladů pro daný tisk.